سفر پارتی لذت بخش و خاطره انگیز در زندگی می باشد که مشکلاتی از جمله پیدا نکردن راه یا ساعت ها گشتن به دنبال مقصد را نیز به همراه دارد.

اگر کوله بار خود را بسته و مسافر جزیره قشم هستید برای ساده تر شدن و لذت بخش تر شدن سفرتان ما (قشمرو) به شما نقشه کامل از این جزیره زیبا را پیشنهاد می کنیم.

نقشه ای با کیفیت بالا برای دستیابی راحت تر به هتل ها، اقامتگاه ها، مراکز خرید، غذا خوری و رستوران ها واقع در این جزیره.

نقشه جزیره قشم


برای دانلود نقشه جزیره قشم میتوانید روی لینک های زیر کلیک کنید.

دانلود نقشه با جزئیات جزیره قشم (حجم ۹ مگابایت)    |     دانلود نقشه قشم pdf (حجم 23 مگابایت)

جزیره قشم بزرگ ترین جزیره ایران محسوب می شود این جزیره با عرض نسبتا کم از شرق به غرب کشیده شده است. قسمت شرقی این جزیره را خود شهر قشم تشکیل داده که درست در سمت راست نقشه واقع شده و در قسمت غربی نقشه یعنی سمت چپ نقشه هم اسکله باسعیدو واقع شده.

قسمت شمالی جزیره قشم شامل سواحل شمالی و جاده ساحلی شمالی می باشد این جاده شهر قشم را به اسکله باسعیدو که در غرب جزیره واقع شده وصل می کند.جاده شمالی از شهر قشم تا شهر درگهان به صورت اتوبان کشیده شده که نهایتا به از درگهان به بندر لافت ختم می شود. این جاده از اسکله لافت به قسمت جنوبی نقشه ادامه پیدا می کند و در شهرک جدید گورزین به جاده جنوبی وصل می شود. این جاده در نهایت با گذشتن از روستا های جزیره قشم به اسکله باسعیدو در غرب جزیره منتهی می شود.

در قسمت جنوبی جزیره قشم هم جاده ساحلی جنوبی واقع شده که از جاده ساحلی شمالی زیبا تر و دلنشین تر است. این جاده شهر قشم را به شهر سوزا و در نهایت به فرودگاه قشم وصل می کند. جاده ساحلی جنوبی جزیره قشم از فرودگاه به سمت شمال کشیده میشود و درست در وسط شهرک جدید گورزین به جاده شمالی وصل می شود. بیشتر جاهای دیدنی جزیره قشم نیز در طول همین جاده قرار دارد.

جاده های شمالی و مخصوصا جاده های جنوبی تقریبا همه در طول ساحل قرار دارند که فاصله شما را از ساحل بسیار کم می کند. به دلیل فاصله کم جاده از ساحل منظره های زیبا از خلیج فارس را به وضوح میتوان دید.

در نقشه جزیره قشم درست در وسط نقشه ناحیه سبز رنگی به چشم می خورد که همان جنگل حرای قشم می باشد.

همچنین برای دستیابی به جزیره هنگام نیز تنها نیاز است که از وسط جزیره به سمت جنوب حرکت کنی دسترسی به این جزیره تنها از جزیره قشم ممکن می باشد.

شهر درگهان که در قسمت جاده شمالی جزیره قرار گرفته را می توانید پیدا کنید جاده ای از سمت شهر درگهان به سمت جنوب غرب کشیده شده که در نهایت به روستای گیاهدان که  مرکز لوازم خانگی جزیره ختم می شود

ورود به جزیره قشم تنها به سه روش ممکن می باشد

  1. از بندر شهید حقانی واقع در شهر بندرعباس به بندر شهید زاکری در جزیره قشم
  2. از بندر پل به بندر لافت (این راه بیشتر برای سفر با ماشین شخصی انتخاب می شود)
  3. از فرودگاه جزیره قشم (فرودگاه درست در وسط جزیره قرار داره)

اگر برای اقامت شهر قشم را انتخاب کرده باشید نیازی به جاده شمالی یا جنوبی ندارید. اما اگر محل اقامت خود را شهر درگهان انتخاب کرده اید با تاکسی از جاده شمالی در مدت زمانی 20 دقیقه به شهر درگهان و هتل خود می رسید.

اگر برای اقامت خانه های بومگردی را انتخاب کرده یا رزرو کرده باشید به راحتی میتوانید از جاده های شمالی به آن ها دسترسی داشته باشید . خانه های بومگردی بیشتر در حواشی فرودگاه و جنگل حرا واقع شده اند.

نقشه شهر قشم


برای دانلود نقشه شهر قشم از لینک‌های زیر استفاده کنید.

دانلود نقشه شهر قشم (حجم ۵ مگابایت)   |    دانلود نسخه pdf شهر قشم (حجم ۱۱ مگابایت)

نقشه شهر قشم 225x300 - نقشه جزیره قشم جزیره عجایب هفتگانه

شهر قشم شهری بسیار کوچک است همین امر دسترسی به مکان های مهم همانند مراکز خرید، هتل ها و رستوران ها را بسیار آسان تر کرده.

هزینه تاکسی به صورت خطی 1500 تومان و به صورت دربست 7000 تومان می باشد

شهر قشم از دو خیابان اصلی تشکیل شده

  1. بلوار آزادگان که به محله های الهیه و سام و زال ختم میشود
  2. بلوار ولیعصر که از بازار قدیم (میدان پاسداران) تا کمپ پارک سینما دریا کشیده شده و مراکز خرید و خیلی از هتل ها و رستوران ها در طول این خیابان واقع شده اند.

در قسمت بالایی نقشه نوشته شده به طرف شهر درگهان که همان جاده شمالی محسوب می شود و به بزرگراه قشم درگهان وصل می شود. این بزرگراه را در موقعی که با ماشین شخصی خود از سمت لافت وارد جزیره شده اید ورودی شما به جزیره قشم محسوب میشود که به فاصله زمانی 20 دقیقه می باشد.

مسیر را از کنار ساحل ادامه دهید تا به میدان استقلال برسید

  1. از میدان استقلال میتوانید مسیر بلوار خلیج فارس را از کنار ساحل مستقیم دامه دهید تا به اسکله شهید زاکری برسید (این اسکله نقطه دسترسی شما به قشم از طریق بندرعباس می باشد) درست در رو به روی اسکله شهید زاکری ورودی بازار قدیم شهر قشم را می توانید ببینید. اگر راه دریایی را برای ورود به شهر قشم را برگزیده اید میتوانید به هنگام ورود به شهر قشم از درب اصلی اسکله شهید زاکری می توانید تاکسی بگیرید یا می توانید پس از ورود به بازار رو به روی اسکله به بلوار امام برسید کمی به سمت چپ حرکت کنید و به میدان پاسداران برسید  به سمت بازار بین المللی ستاره تاکسی بگیرید.
  2. میتوانید وارد بلوار شهید رجایی شده و پس از حداکثر 3 دقیقه پیاده روی به میدان جهاد برسید جایی که ماشین ها آماده حرکت به سمت شهر درگهان هستند. میدان جهاد را ادامه دهید و به میدان پاسداران برسید. (به فروشگاه های حواشی میدان پاسداران و ابتدای بلوار ولیعصر و بلوار امام و بلوار جهاد بازار قدیم قشم گقته می شود. خیلی از هتل های قشم نیز در همین حواشی ساخته شده اند)
  3. میتوانید وارد بلوار آزادگان شوید و به محله های بالا شهر قشم از جمله الهیه و سام و زال دسترسی داشته باشید.

مسیر بلوار ولیعصر را که ادامه دهید به چهار راه رسالت (چهار راه مرگ!!) می رسید. به موازات خیابان رسالت غربی خیابان دانش قرار گرفته که کلی رستوران و فست فود و شاورمایی را در خود دارد.

خیابان ولیعصر را ادامه دهید تا به چهار راه فلسطین برسید. تمامی مراکز خرید قشم در خیابان فلسطین قرار دارد و در اطرافش هم کلی رستوران و هتل واقع شده. از مراکز خرید هایی که در این قسمت ساخته شده میتوان بازار ستاره، بازار فردوسی، بازار پردیس و خلیج فارس را نام برد.

موزه ژئوپارک نیز درست در کنار بازار ستاره قرار گرفته.(این موزه را به هیچ وجه از دست ندهید)

مسیر بلوار ولیعصر را ادامه دهید با به میدان امام قلی خان برسید. حال کمی دیگر پیاده روی کنید تا به سیتی سنتر 1 و 2 قشم برسید.(تمام این مسیر را با ماشین میتوان در کمتر از 5 دقیقه طی کرد )

برای دستیابی به پارک زیتون قشم که به صورت پیاده کمتر از 2 دقیقه است نیاز دارید از کنار سیتی سنتر وارد بلوار جمهوری شوید. (پارک زیتون پارکی ساحلی می باشد که به کسانی که دوست دارند ساحل شنی را تجربه کنند توصیه می شود)

برای تست غذا های دریای نیز شما میتوانید از قسمت راست نقشه به سمت پارک قلعه پرتقالی ها حرکت کنید. در این قسمت فست فود دریایی خاله و کبابی جیجیان را نیز میتوانید امتحان کنید.

کمپ پارک ها جاهایی هستند که میتوانید چادر بزنید (شهر قشم و جزیره قشم به طور کلی امن هستند)

برای خرید ماهی نیز میتوانید از سمت پارک قلعه پرتقالی ها به سمت بازار ماهی فروشان دوحه حرکت کنید. در شهر قشم دو بازار ماهی فروشی ساخته شده که دیگری در میدان استقلال واقع شده است.

میدان حافظ در قسمت پایین نقشه در کنار میدان امام قلی خان را پیدا کنید. بلوار مشاهیری که به این قسمت ختم می شود محل هایی هستند که علاوه بر کمپ پارک ها میتوان برای چادر زدن استفاده کرد.